Nasi uczniowie półfinalistami w konkursie PIX PROGRAMMING CHALLENGE

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do konkursu programistycznego polskiej edycji międzynarodowego konkursu PIX PROGRAMMING CHALLENGE.

Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadzany za pośrednictwem specjalnej aplikacji PixBlocks.

Uczestnicy konkursu mieli rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane były do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych były to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python.

Konkurs składał się z 3 etapów: Eliminacji, Półfinałów oraz Finałów.

Spośród uczniów naszej szkoły do półfinału zakwalifikowali się uczniowie:

1. Aleksandra Sadowska, kl. 6a
  2. Tomasz Filipczuk, kl. 6b
  3. Tobiasz Turbak, kl. 6b
  4. Katarzyna Klimowicz, kl. 8a
  5. Jakub Marszałek, kl. 8a
  6. Mikołaj Lesiak, kl. 8a
  7. Adam Król, kl. 8b

Oprócz nabytej wiedzy i umiejętności programistycznych uczniowie wraz opiekunem otrzymali również stosowne dyplomy. Opiekunem uczniów był nauczyciel informatyki Sebastian Kotlarek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.