Nasi uczniowie zarybiają Zagożdżonkę

24 października na terenie rezerwatu Królewskie Źródła uczniowie z klasy 6b wzięli udział w akcji zarybiania Zagożdżonki, rzadką i wyjątkową rybą, chronioną prawem unijnym i krajowym. Organizatorami byli: Mazowiecko-Świętokrzyskie Towarzystwo Ornitologiczne, Fundacja Enea oraz Enea Wytwarzanie. Zaproszeni zostali wiceprezes Enei Wytwarzanie do spraw pracowniczych – Marcin Łukasiewicz, Mirosław Pułkowski, wiceburmistrz Kozienic, dr Witold Strużyński wykładowca Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego wraz ze studentami, pracownicy Kozienickiego Parku Krajobrazowego, leśnicy, członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego, Straży Rybackiej, harcerze z Przystanku Historia IPN Puszcza Kozienicka oraz uczniowie szkół podstawowych nr 1, 3, 4 w Kozienicach i szkoły w Piotrkowicach.

Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza zajmowała się zarybianiem, druga słuchała prelekcji prezesa Mazowiecko-Świętokrzyskiego Towarzystwa Ornitologicznego – Jacka Tabora na temat zielonego oblicza Elektrowni Kozienice.

Na zakończenie nasi uczniowie mieli czas na piknik i zabawę. Wzięli również udział w przygotowanych konkursach przyrodniczych z nagrodami. Obdarowani prezentami w postaci budek lęgowych dla ptaków sygnowanymi logo Fundacji Enea wrócili do szkoły.

Opiekunem uczniów był wychowawca klasy Sebastian Kotlarek