Zbieraj z klasą 2019/2020

„Zbieraj z klasą” to nazwa projektu edukacyjno – ekologicznego, którego główne założenia poznali pierwszoklasiści z naszej szkoły, na spotkaniu zorganizowanym w CKA w Kozienicach we wtorek 22.10. Spotkanie miało na celu zachęcić dzieci i młodzież do udziału w konkursie, polegającym na zbieraniu zużytych baterii oraz sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

To już VII edycja akcji „Zbieraj z klasą”, której ambasadorzy Justyna Tomańska oraz muzyk Mariusz Totoszko, odwiedzają ze swoim ekologicznym spektaklem „Zabawy z klasą”, kolejne miejsca w Polsce. Podczas spektaklu przedstawionego w naszym mieście, uczestnicy bawili się, tańczyli, brali udział w konkursach z nagrodami a przy tym zgłębiali tajniki ekologii. Uczniowie mieli możliwość poznania poprzez różne gry i zabawy działań proekologicznych jak np. segregowanie śmieci. Nasi uczniowie dowiedzieli się między innymi dlaczego warto dbać o Ziemię, po co zbierać baterie i elektrośmieci oraz dowiedzieli się jak szkodliwe jest ich działanie na naszą planetę. Ideą akcji jest przede wszystkim pokazanie dzieciom i młodzieży jak ważne jest dbanie o środowisko i co oni sami mogą zrobić w tym kierunku. Opiekunem dzieci była D. Wrzosek i A. Klimas.