Nasze siatkarki na podium !!!

W dniu 11 marca 2016r. w Publicznym Gimnazjum Nr 13  w Radomiu odbyły się rozgrywki piłki siatkowej dziewcząt na szczeblu między powiatowym. W turnieju udział wzięły 4 drużyny: PG1 Kozienice, PG w Kazanowie, PG w Pawłowicach oraz gospodynie turnieju – siatkarki PG 13 z Radomia. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”, gra toczyła się do 2 wygranych setów.

W pierwszym spotkaniu nasze siatkarki pewnie pokonały drużynę z Kazanowa 2:0 (18,15), takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie gospodyń turnieju z drużyną z Pawłowic.

W drugiej serii spotkań Radom gładko pokonał zawodniczki z Kazanowa 2:0,  natomiast jak się później okazało mecz naszych dziewczyn z PG w Pawłowicach, był meczem, którego stawką był awans do kolejnego etapu rozgrywek. Niestety dziewczyny uległy rywalkom przegrywając spotkanie 1:2 ( 23, -15,-11).

Ostatnia kolejka nie przyniosła żadnych niespodzianek PG w Pawłowicach pewnie pokonało drużynę z Kazanowa 2:0, z kolei dziewczyny z PG1 w Kozienicach mimo walki nie zdołały pokonać gospodarza turnieju przegrywając 2:0.

Ostatecznie nasze dziewczyny zajęły 3 miejsce wyprzedzając drużynę z Kazanowa.

Najlepsze okazały się gospodynie turnieju, siatkarki PG 13 z Radomia, awans do kolejnego etapu uzyskało również Gimnazjum z Pawłowic.

Naszą drużynę reprezentowały: Oliwia Wróbel 2a, Aleksandra Rybakowska 2a, Weronika Gołębiowska 2a, Magdalena Ochocka 3b, Magdalena Komorowska 2a, Patrycja Żak 2a, Katarzyna Płatos 2a, Natalia Kłos 2a, Iza Narojczyk 3e, Poncyliusz Weronika 2a

Wyniki końcowe:

  1. PG Nr 13 w Radomiu
  2. PG w Pawłowicach
  3. PG Nr 1 w Kozienicach
  4. PG w Kazanowie