Nordic Walking na lekcjach wychowania fizycznego

W zajęciach wzięło udział 40. uczniów naszej szkoły. Młodzież zapoznała się z krótką historią tego sportu. Dowiedziała się, iż dzięki nordic walking można utrzymać w dobrej kondycji praktycznie całe ciało, że chodzić z kijkami może każdy bez względu na wiek, kondycję czy tuszę. Pod okiem instruktora uczniowie nauczyli się przyjmować prawidłową postawę podczas chodzenia, techniki marszu i posługiwania się kijkami. Młodzież przekonała się, że nauka tego sportu nie jest trudna, a w marszu bardzo ważną rolę odgrywają dobrze dobrane kijki. Zgodnie stwierdziła, że marsz z kijkami sprawił im wielką przyjemność, a nordic walking to ciekawa i przyjemna forma aktywnego odpoczynku. Podziękowania dla pana Henryka Motyki za poświęcenie czasu i podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami w zakresie nordic walking.

{gallery}images/pg1/2012-2013/Nordic Walking{/gallery}