Rajd Niepodległosciowy

W  niedzielę  21 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Rajdzie Niepodległościowym, który odbywał się w ramach Wojewódzkiego Zlotu Szkolnych Kół Turystyczno-Krajoznawczych. Pierwszą atrakcją było zwiedzanie Muzeum Pola Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie. Następnie udaliśmy się do Muzeum Kolejnictwa. Po obejrzeniu zabytkowych parowozów, wszyscy udali się w 18 kilometrową trasę kolejką wąskotorową do Tułowic, gdzie rozstrzygnięty został konkurs na najlepsze Koło SKKT. Nasi  koledzy  i koleżanki z Kół w Janikowie i Brzeźnicy zajęli  czołowe  miejsca  w województwie mazowieckim-gratulacje!  W drodze powrotnej zwiedziliśmy zabytkowy kościół w Brochowie, związany z rodziną F. Szopena oraz krwawymi walkami z 1939 roku.

{gallery}images/pg1/SKKT/Rajd Niepodległościowy{/gallery}