ORSZAK TRZECH KRÓLI 2015 R.

Nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w tym przedsięwzięciu. Uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach przygotowali montaż słowno –muzyczny, który został zaprezentowany przy Krytej Pływalni „Delfin”. Program artystyczny składał się z następujących scen: „Diabelskie sztuczki”, „Walka dobra ze złem”,„Brama do nieba”. Na wstępie licznie zgromadzonej publiczności  ukazał się zastęp aniołów, który zaprezentował się w delikatnym i subtelnym tańcu symbolizującym pokój i dobro. Następnie na scenę wkroczyły diabły wprowadzając chaos, zamęt, strach i trwogę. Każdy z nich wykrzykiwał inne hasło: „Zapraszamy w nasze progi…”,„Nie idź dalej do Betlejem…”,

„Z nami zostań, daj się skusić”. Ich wypowiedzi miały na celu przekonać ludzi, a w tym Trzech Króli, aby zboczyli z drogi i zrezygnowali z dalszej wędrówki do Betlejem. W kolejnej scenie młodzi aktorzy zaprezentowali walkę dobra ze złem. Wspaniała choreografia w wykonaniu gimnazjalistów miała wymiar symboliczny, bowiem doskonale ukazywała ścieranie się dwóch przeciwstawnych sobie sił. Diabelskie wojska zostały pokonane przez niebiańskie zastępy. Słowa wypowiedziane przez jednego z aniołów:

„Nie zginę, bo potrafię zło dobrem zwyciężać” ukazały triumf dobra i miłości. Pokonane wojska szatana musiały się wycofać, a na scenie znów zapanował ład, porządek, spokój i harmonia. Anioły zachęciły zgromadzonych do dalszej wędrówki zapewniając, iż pozostała przed nimi „droga niedaleka”, a wraz z Jezusem narodzonym w ubogiej stajence dla wszystkich ludzi i całego świata „nadszedł czas zbawienia”. Po tych słowach Archanioł i jego niebiański zastęp pożegnali Trzech Króli, a cały orszak wyruszył w dalszą wędrówkę.

W programie artystycznym wystąpili uczniowie: Wiktoria Banaś , Anita Baryłka , Karol Fikus,  Weronika Sawicka i Julia Wójcik z klasy II a oraz Klaudia Hałdaś, Ewa Kuchciak, Grzegorz Kutyła, Karolina Majdak, Marcin Nowak, Anna Ofiara, Mateusz Rosiak, Patryk Sochaj, Ada Wielgomas  z II d, a także  Paulina Kowalczyk, Iza Narojczyk i Maja Wójcik z kl. II e.

{gallery}images/pg1/2014-2015/Orszak 3 Kroli{/gallery}