„Jeden zero dla nieba”

Święta to nie tylko atmosfera, piękne ozdoby, kolędy i pyszne posiłki w rodzinnym gronie. To czas, kiedy dobro realnie zwycięża zło. Wnętrze człowieka to nieustanna walka z własnymi słabościami i wadami, ale zawsze jest Nadzieja, która w tym właśnie czasie z wielką mocą przychodzi na świat. Właśnie ten aspekt Bożego Narodzenia poprzez wspaniały występ udało się pokazać społeczności naszej szkoły i zaproszonym gościom. „Jeden zero dla nieba” – tak zostały zatytułowane tegoroczne jasełka przygotowane przez uczniów pod kierunkiem pani Alicja Kucharskiej. Humorystyczny spektakl pomyślany został jako pojedynek między Niebem, reprezentowanym przez Anioły ( Alicja Stępień kl.1e, Grzegorz Kacperek kl.1b, Anita Baryłka, Daria Domagała, Anna Lutomska, Aleksandra Jaworska, Julia Wójcik z kl.2a, Klaudia Hałdaś, Marcin Nowak z kl. 2g) , z Archaniołem (Anna Turek kl.2a) na czele, a Piekłem, reprezentowanym przez Diabły ( Karolina Chałas kl. 1b, Wiktoria Banaś, Weronika Sawicka z kl.2a, Ewa Kuchciak, Ada Wielgomas z kl.2g, Adrian Wołos kl.3d) pod wodzą Lucyfera ( Adam Kuśmierczyk kl.3b). Aktorzy, przejęci swoimi rolami i klimatem tego dorocznego przedstawienia, zagrali sugestywnie i zabawnie. Przedstawienie nie pozostawiło wątpliwości, że dobro wychodzi zwycięsko z tej konfrontacji, a nadchodzące święta Bożego Narodzenia są tego najlepszym przykładem. Całość znakomicie uzupełniała oryginalna scenografia, która była dziełem pań Alicji Kucharskiej i Doroty Kogut. Uroczystość dopełniły kolędy w wykonaniu solistek Julii Krajewskiej z kl.3a, i Patrycji Wołos z kl.2e oraz chóru szkolnego prowadzonego przez panią Beatę Rodakowską. O nagłośnienie zadbali panowie Sebastian Kotlarek i Przemysław Nowak. Publiczność nagrodziła artystów długimi brawami, a pan dyrektor Tomasz Trela w imieniu własnym i całej społeczności szkolnej podziękował za przygotowanie występu oraz złożył wszystkim świąteczne życzenia. Po oficjalnych uroczystościach zaproszeni goście oraz pracownicy naszego gimnazjum wzięli udział w tradycyjnym spotkaniu opłatkowym.

{gallery}images/pg1/2014-2015/Jaselka{/gallery}