Pasowanie na przedszkolaka

„Pasowanie na przedszkolaka” to pierwsza i jakże wyjątkowa uroczystość w życiu każdego dziecka, które    po raz pierwszy rozpoczyna swoją przygodę z edukacją. Z powodu pandemii Covid -19 uroczystość odbyła się bez udziału Rodziców.

W dniach 24 marca oraz 13 maja 2021r  dzieci z grup: Motylki oraz Delfinki oficjalnie zostały  przyjęte do grona przedszkolaków. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale dzieci trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, tańczyły. Po części artystycznej, dzieci złożyły ślubowanie, w którym obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać Pani, pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie Pan Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonał uroczystego „Aktu pasowania”.

Nie zabrakło  dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców z pewnością powód do dumy  i zadowolenia ze swoich pociech.