Pierwszy dzień wiosny ze śniegiem w tle…

Uczniowie PSP nr 4 w Kozienicach przywitali wiosnę uczestnicząc w rajdzie zorganizowanym przez PTTK „XXXVI Rajd Wiosna w Puszczy Kozienickiej”. Choć leśna sceneria była baaardzo zimowa, nie przeszkodziło to wszystkim rajdowiczom w świetnej zabawie. Pieszy przemarsz przez zaspy śnieżne dzielnie pokonywali nawet najmłodsi uczestnicy wyprawy.
W rezerwacie „Bartny Kąt” wysłuchaliśmy ciekawych opowieści na temat bartnictwa, podziwialiśmy niezwykłą rzeźbę pszczoły, która według historii opowiadanej przez Panią Lidię Zaczyńską z Nadleśnictwa Kozienice, podobno mówi, że „teraz miodu nie ma, ale może niedługo będzie…” Po pieszej wędrówce przyszedł czas na pieczenie kiełbasek i ogrzanie się przy ognisku oraz bitwę na śnieżki.
Nie zabrakło również ciekawych konkursów, które zaproponował kierownik rajdu – pan Maciej Zając. Był konkurs na najpiękniejszą Marzannę oraz test turystyczno-przyrodniczo-krajoznawczy. Na najlepszych czekały atrakcyjne nagrody. Zmęczeni, ale bezpieczni i zadowoleni dotarliśmy do szkoły, aby uzupełnić spalone kalorie pysznym spaghetti.
W rajdzie brały udział następujące klasy: 4a, 4b, 2b, 2f, 7b wraz z opiekunami: K. Król, I. Bitner, M. Rytko, G. Elertowicz, A. Skiba, A. Klimas i J. Wochniak opiekun Szkolnego Koła Krajoznawczo -Turystycznego „Dragons” w PSP nr 4 w Kozienicach.