Pierwszy rajd rowerowy MUKS „Czwórka” w sezonie 2019/2020

24 września odbył się rajd rowerowy, który był zarazem pierwszą imprezą MUKS „Czwórka” w nowym roku szkolnym. Uczestnikami wycieczki było ponad dwudziestu uczniów z klas szóstych. O godz. 8.00 wyruszyliśmy w kierunku Budy, a następnie polną drogą dojechaliśmy do zielonego szlaku i tam miał miejsce pierwszy krotki postój na odpoczynek i uzupełnienie płynów.
Potem wyruszyliśmy zielonym szlakiem w kierunku rezerwatu Zagożdżon, gdzie zatrzymaliśmy się na chwilę relaksu. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć najstarszy rezerwat na terenie Puszczy Kozienickiej. Po przejechaniu kilkunastu następnych kilometrów zatrzymaliśmy się na dłuższy odpoczynek i posiłek przy Królewskich Żródłach. Podziwialiśmy wyjątkowo malownicze jesienią zakątki Kozienickiego Parku Krajobrazowego. Po przejechaniu 30 km. około godz. 14.00 dojechaliśmy przed PSP4, gdzie opiekunowie pożegnali się z młodzieżą. Warto podkreślić, że dla wielu uczestników przejechane 30 km było rekordem życiowym. Wycieczka przebiegła w życzliwej i przyjaznej atmosferze. Głównym jej celem było propagowanie turystyki rowerowej i czynnego wypoczynku.
Opiekunami grupy byli : Sebastian Kotlarek, Jacek Wochniak i Przemysław Nowak.