Pierwszy rajd rowerowy „SKKT Dragons” w nowym roku szkolnym 2021/2022

13 września odbył się rajd rowerowy, który był zarazem pierwszą imprezą „SKKT Dragons” w nowym roku szkolnym. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klas ósmych. O godz. 8.30 wyruszyliśmy w kierunku Stanisławic, trasą przez Budy, a następnie polną drogą dojechaliśmy do zielonego szlaku i tam miał miejsce pierwszy krotki postój na odpoczynek i uzupełnienie płynów.
Potem wyruszyliśmy zielonym szlakiem w kierunku rezerwatu Zagożdżon, gdzie zatrzymaliśmy się na chwilę relaksu. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć najstarszy rezerwat na terenie Puszczy Kozienickiej. Po przejechaniu kilkunastu następnych kilometrów zatrzymaliśmy się na dłuższy odpoczynek i posiłek przy Królewskich Źródłach. Podziwialiśmy wyjątkowo malownicze jesienią zakątki Kozienickiego Parku Krajobrazowego. Po przejechaniu 30 km. około godz. 14.00 dojechaliśmy przed PSP4, gdzie opiekunowie pożegnali się z młodzieżą.Wycieczka przebiegła w życzliwej i przyjaznej atmosferze. Głównym jej celem było propagowanie turystyki rowerowej i czynnego wypoczynku.
Opiekunami grupy byli : Jacek Wochniak i Przemysław Nowak