Planetarium Multimedialne

W dniach 09 i 10 stycznia w naszej szkole gościło Planetarium Multimedialne. Pokazy cieszyły się wielkim zainteresowaniem.Uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę z astronomii m. in. na temat otaczającego nas Wszechświata, obejrzeli również film pt.”Powrót na księżyc” . Film dotyczył lądowania Apollo 11 na księżycu i późniejszych badań naszego naturalnego satelity, a zwłaszcza konkursu Google Lunar X- prize. Dzieci mogły przyjrzeć się Księżycowi oraz startującym w konkursie drużynom i wziąć udział w ich kosmicznych zmaganiach. Pokazy dostarczyły uczniom niezapomnianych wrażeń, pozwoliły rozbudzić wyobraźnię, twórcze myślenie i kreatywność bez wychodzenia ze szkoły. Zajęcia prowadzone były w małych grupach w przystępny dla dzieci sposób. Zachęcały również do rozwijania zainteresowań astrofizyką i badaniami Kosmosu.