„Płynie w nas pozytywna ENERGIA”

W miniony piątek w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach odbyło się podsumowanie projektu „Płynie w nas pozytywna ENERGIA” organizowanego przy wsparciu Enea Wytwarzanie. Głównym celem przedsięwzięcia była pomoc bezdomnym zwierzętom przebywającym w schroniskach i przytuliskach.

Na przełomie listopada i grudnia szkoły i placówki z powiatu kozienickiego przystępujące do projektu tworzyły łańcuch bożonarodzeniowy tradycyjną metodą łączenia kółek. Enea Wytwarzanie zobowiązała się do zakupienie kilograma karmy za każdy metr łańcucha. Uczniowie naszej szkoły mogą pochwalić się łańcuchami o łącznej długości około 2300 metrów, a więc ponad dwie tony karmy udało nam się zapewnić bezdomnym zwierzętom. Na szczególną pochwałę zasługuje klasa 2c, która zrobiła 900 metrów łańcucha. Gratulujemy!

Dodatkowo zorganizowano konkurs plastyczny dla najmłodszych „Ja i mój pupil”, w którym 2 miejsce zdobyła Natasza Gola z klasy 1b.

Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie i serce okazane „bezdomniakom”.