Podsumowanie etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu ” Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

22 marca 2019r. w siedzibie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego odbył się wojewódzki etap Ogólnopolskiego Konkursu ” Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Spotkały się tu najlepsze zespoły z województwa mazowieckiego reprezentujące poszczególne Parki Krajobrazowe. Aby dotrzeć do tego etapu należało pokonać zespoły uczniów na poszczególnych szczeblach. Kozienicki Park Krajobrazowy reprezentowali uczniowie z klasy 3a gimnazjum z naszej szkoły w składzie: Weronika Bieniek, Maciej Smolarczyk, Anna Tokarczyk, Amelia Worobiec. Nasi koledzy ostatecznie zajęli 4miejsce. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Amelia Worobiec zdobywając największą liczbę punktów spośród wszystkich uczestników .W konkursie należało wykazać się ogólną wiedzą przyrodniczo- geograficzną, wiedzą dotyczącą parków krajobrazowych na terenie województwa oraz umiejętnością rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pani Iwony Bitner przy wsparciu pani Ireny Adamczyk.
Gratulujemy laureatom i życzymy kolejnych sukcesów!