Pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

08.03.2017r gościliśmy w naszym gimnazjum grupę uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach, którzy przygotowali pokazy dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla naszych gimnazjalistów. Licealiści przybliżyli nam podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Następnie zademonstrowali prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej w przypadku osób dorosłych i dzieci oraz ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. W dalszej części pokazów członkowie grupy medycznej wyjaśnili jak prawidłowo udzielać pomocy przy krwotokach, złamaniach, ranach i omdleniach. Po uprzednim wysłuchaniu krótkiego wykładu odnośnie udzielania pierwszej pomocy, nasi gimnazjaliści mieli możliwość wykorzystania swojej wiedzy w ćwiczeniach praktycznych na fantomie.
Mamy nadzieję, że dzięki warsztatom uczniowie będą potrafili prawidłowo zareagować ratując życie i zdrowie poszkodowanych.