Cyfrowe Planetarium Multimedialne w naszej szkole

W dniach 2 i 3 marca w naszej szkole gościło Planetarium Multimedialne z Radomia. Pokazy cieszyły się wielkim zainteresowaniem, wzięło w nich udział ponad 270 uczniów. Mogli oni poszerzyć swoją wiedzę z astronomii m. in. na temat ogłoszonego 22. 02.2017r. jednego z najważniejszych odkryć NASA w historii obserwacji nieba i otaczającego nas Wszechświata. Uczniowie obejrzeli również film pt. Powrót na księżyc . Film dotyczył lądowania Apollo 11 na księżycu i późniejszych badań naszego naturalnego satelity, a zwłaszcza konkursu Google Lunar X- prize. Uczniowie mogli przyjrzeć się Księżycowi oraz startującym w konkursie drużynom i wziąć udział w ich kosmicznych zmaganiach. Pokazy dostarczyły młodzieży niezapomnianych wrażeń ,pozwoliły rozbudzić wyobraźnię, twórcze myślenie i kreatywność bez wychodzenia ze szkoły. Zajęcia prowadzone były w małych grupach w przystępny dla uczniów sposób. Zachęcały również do rozwijania zainteresowań astrofizyką i badaniami Kosmosu. Uczniowie chcący pogłębiać swoją wiedzę mogą obserwować niebo korzystając z ASTRO-BAZY w Radomiu.