Pokazy PCK RATOWNICZEK

Dnia 21.10.2020 w Naszej Szkole odbyły się pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej PCK w ramach XII edycji programu Ratowniczek.

Uczniowie klas: 3a, 3b oraz 3c pod opieka merytoryczną swoich Pań Wychowawczyń: P. Agnieszki Strzelczyk, P. Sylwii Bernaś oraz P. Agnieszki Subocz przeprowadzili instruktaż udzielania pomocy w przypadku złamania otwartego i zamkniętego nogi dla koleżanek i kolegów ze swoich oddziałów. Wybrani przedstawiciele klas trzecich zademonstrowali również jak zabezpieczyć miejsce wypadku i jak właściwie używać koca termicznego. Przygotowanie zajęć wymagało dużo zaangażowania od uczniów jak również nauczycieli przygotowujących. Dzieci prowadzące pokazy otrzymały pamiątkowe dyplomy, wszyscy uczestnicy warsztatów dostali symboliczne pamiątki od Zarządu Rejonowego PCK w Kozienicach.