Projekt „Ja w Internecie”

Gmina Kozienice dołączyła do grona instytucji, które włączyły się w Program Polska Cyfrowa, wzmacniający cyfrowe fundamenty społeczno-gospodarczego rozwoju kraju – szeroki dostęp do szybkiego internetu, efektywne i przyjazne użytkownikom e-usługi publiczne oraz rosnący poziom kompetencji cyfrowych społeczeństwa.

Gmina otrzymała grant w kwocie 147 840,00 zł do przeprowadzenia szkoleń osób, które ukończyły 25 rok życia w dniu przystąpienia do projektu. Szkolenia zostaną przeprowadzone w wymiarze 12 godzin zegarowych w obszarach zgodnych z potrzebami uczestnika. Przewiduje się realizację szkoleń w ramach następujących modułów szkoleniowych:

1. „Rodzic w Internecie”
  2. „Mój biznes w sieci”
  3. „Moje finanse i transakcje w sieci”
  4. „Działam w sieciach społecznościowych”
  5. „Tworzę własną stronę internetową z wykorzystaniem popularnych kreatorów”
  6. „Rolnik w sieci”
  7. „Kultura w sieci”

Każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w jednym module szkolenia. Miejsca realizacji szkoleń będą znajdować się w racjonalnym zasięgu komunikacyjnym uczestników, np. biblioteki, świetlice, szkoły, Mediateka.

Udział mieszkańców w projekcie „Ja w internecie” przyczyni się do poprawy jakości ich życia, pomoże w podnoszeniu kwalifikacji, zwiększaniu umiejętności poruszania się w sieci i bezpieczeństwa korzystania z internetu.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Kozienicach ul. Parkowa 5 pokój nr 205 lub telefonicznie 48 611 71 92.

Prowadzona jest rekrutacja do pierwszych grup szkoleniowych w:

• Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Kozienicach,
  • Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Kozienicach,
  • Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Kozienicach,
  • Publicznej Szkole Podstawowej w Świerżach Górnych,
  • Publicznej Szkole Podstawowej w Piotrkowicach,
  • Mediateka – CKA w Kozienicach ul. Warszawska 29.

Szkolenie w naszej szkole będzie prowadził nauczyciel informatyki – Sebastian Kotlarek. Trwają zapisy.