Warsztaty sensoplastyczne z 1a i 1c

Uczniowie klas: I A i I C pod opieka Pań: Joanny Lenarczyk, Agnieszki Strzelczyk, Agnieszki Subocz uczestniczyli w warsztatach sensoplastycznych.
Jak wiemy dzieci poznają otaczający je świat poprzez zmysły. Podczas warsztatów stymulowane są wszystkie zmysły dziecka. Poprzez kolorowe makarony, pachnące masy, lejące ciecze, twarde ziarna, dotyk, wzrok, słuch, węch i smak są pobudzane. Na dzieci czekało wiele atrakcji: przejście przez pajęczynę, na której siedział ogromny pająk, tor przeszkód, szukanie diamentów oraz wiele innych. Największym powodzeniem cieszyła się ciastolina wykonana z naturalnych składników : maki i oliwki dla dzieci.
Zabawa była wspaniała, dzieci zachwycone. Zajęcia zorganizowane przez nauczycielki klas są efektem szkolenia, w którym wzięły udział panie. Kolejne warsztaty niebawem.