„Jasełka w glanach”

Tegoroczna inscenizacja została przygotowana na podstawie dość nietypowego scenariusza. Już sam tytuł „Jasełka w glanach” skłaniał do myślenia. Była to opowieść o dziewczynie i chłopaku, którzy próbują znaleźć świąteczny nastrój i prawdziwą istotę Świąt Bożego Narodzenia, które we współczesnym świecie stają się często pustą tradycją, obracają się jedynie wokół zakupów i promocji. Nie było łatwo, bo w supermarkecie czekało mnóstwo pokus, ale dzięki wsparciu Maryi (Anna Turek kl.1a) i Józefa (Marek Mazurek kl.3e) oraz maleńkiego Jezusa, którzy zeszli pomiędzy sklepowe regały, szukając zagubionych ludzi, dobro raz jeszcze zwyciężyło. Poszukujący prawdy i piękna młodzi ludzie Zosia i Krzysiek ( Patrycja Kręcisz kl. 2a i Adam Kuśmierczyk kl. 2b) odnaleźli sens Bożego Narodzenia. Rozmowy bohaterów nawiązywały do sytuacji często nas otaczających. Młodzież chciała ukazać dylematy moralne współczesnych nastolatków, ich wewnętrzne rozdarcie między dobrem, a złem, nieustanną walkę z pokusą/

Wszyscy ze spokojem i zadumą nad swoim zachowaniem obejrzeliśmy to przedstawienie. Zrozumieliśmy, iż święta to nie tylko czas zakupów i promocji, ale przede wszystkim czas spokoju i radości z narodzin Chrystusa. W przedstawieniu wzięli udział także: Klaudia Fila i Ewelina Sztyber z klasy 3a (anioły), Natalia Boryczka, Magdalena Mazur, Korina Kowalska z klasy 3e (diabełki), Paulina Kęska, Bartłomiej Matracki i Patryk Babula z klasy 3e (klienci marketu) oraz Weronika Stochmal kl. 3e. Uroczystość uświetnił chór szkolny z solistką Julią Krajewską z kl.2a, który zaśpiewał kolędy: „ Przybyli z nieba” oraz „Maleńka miłość”, a Ewelina Adamczyk z klasy 3e zagrała na saksofonie kolędę „Cicha noc”. Żywe reakcje publiczności świadczyły o dobrym przyjęciu odważnych ról koleżanek i kolegów, których przygotowali nauczyciele p. Alicja Kucharska (scenariusz, reżyseria, scenografia), p. Dorota Kogut (scenografia), p. Beata Tadla –Rodakowska (śpiew). Nad sprzętem czuwali p. Sebastian Kotlarek i p. Przemysław Nowak. Po jasełkach głos zabrał pan dyrektor Tomasz Trela, który złożył wszystkim pracownikom szkoły i uczniom najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne.

Alicja Kucharska