Rozstrzygnięcie IV edycji Gminnego Konkursu Polonistycznego „Czy znasz swój język ojczysty?”

Dnia 21 lutego 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Kozienicach odbyło się rozstrzygnięcie IV edycji Gminnego Konkursu Polonistycznego „Czy znasz swój język ojczysty?”. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Burmistrz Gminy Kozienice Pan Piotr Kozłowski, Dyrektor Wydziału Edukacji Pan Robert Boryczka oraz Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 Pani Maria Sampolińska.

Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań pięknem naszego języka, odkrywanie talentów oraz kształcenie umiejętności polonistycznych wśród młodzieży, a także uwrażliwienie na potrzebę rozwoju polszczyzny, poszanowania mowy ojczystej oraz przypomnienie, jaką rolę i miejsce powinien zajmować nasz język w życiu młodych Polaków.

Zadania konkursowe sprawdzały znajomość reguł pisowni i interpunkcji polskiej, wiedzę i umiejętności uczniów z zakresu gramatyki oraz tworzenia krótkich form użytkowych. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom połączone było z uroczystymi obchodami Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Konkurs oceniany był w dwóch kategoriach wiekowych:

1) uczniowie klas V – VI

III miejsce – Aleksandra Sadowska, Julia Kowalik, Paulina Jastrzębska, Weronika Majdak z kl. Va

2) uczniowie klas VII – VIII
I miejsce – Łukasz Wójtowicz kl. 8a
II miejsce – Zuzanna Zawadzka kl. 7a
III miejsce – Zuzanna Maj kl. 8d
wyróżnienie – Katarzyna Klimowicz kl. 7a

Opiekunowie: Agnieszka Cieślakowska i Dorota Stępień.