Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy kalendarz adwentowy 2018

17.12.2018 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy kalendarz adwentowy, który polegał na przygotowaniu pracy konkursowej dowolną techniką plastyczną. Jest to tradycja, zgodnie z którą 1 grudnia dzieci w Niemczech otrzymują kalendarz z 24 okienkami gdzie ukryte są drobne niespodzianki. Konkurs miał na celu przybliżyć uczniom kulturę i tradycję Niemiec, a także pobudzić ich kreatywność i twórczość.
Wszystkie przygotowane prace były bardzo pomysłowe. Zwycięzcą konkursu został bezkonkurencyjny Maciej Smolarczyk z klasy 3a. Drugie miejsce zajęła Ola Sadowska z klasy 5a. Wyróżnienie otrzymała także praca Julii Strzelczyk z klasy 3c. Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody.
Wszyscy uczestnicy przekazali swoje prace na kiermasz bożonarodzeniowy, a uzbierane datki zostaną przekazane dla dzieci z Placówki Socjalizacyjnej “PANDA” w Kozienicach.
Opiekunami konkursu były Magdalena Prygiel oraz Dorota Wrzosek.