Świąteczny Kiermasz PCK

Magiczny czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia sprawia, że w tym okresie baczniej przyglądamy się ludziom z naszego otoczenia i odpowiadamy na ich potrzeby. Staramy się wychowywać naszych uczniów właśnie na ludzi otwartych na potrzeby drugiego człowieka. Dlatego tez Członkowie Szkolnego Koła PCK wraz z opiekunami, zorganizowali Kiermasz Świąteczny na terenie naszej placówki. Chętni uczniowie przynieśli przygotowane samodzielnie dekoracje i pierniczki świąteczne, które sprzedawane były na korytarzu podczas przerw w dniu 18.12.2018 r. Dochód z podarowanych ozdób przeznaczymy na rzecz miejscowego Ośrodka Socjoterapeutycznego ,,Panda”.
Zaobserwowaliśmy duże zaangażowanie naszych uczniów w tę akcję. Budujące jest to że nie są oni obojętni na potrzeby swoich rówieśników. Wszyscy wychowawcy szeroko rozpropagowali akcję wśród swoich podopiecznych, niektóre odziały zorganizowały wspólne przygotowywanie ozdób i pierniczków. Mamy gorącą nadzieję, że dzięki naszemu działaniu ponure grudniowe dni staną się radośniejsze a podopieczni ,,Pandy’ odczują dobro płynące z otwartych serc, które budzi nadzieję na lepsza przyszłość. Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy.