Rozstrzygnięcie konkursu Recytatorskiego ,,Słowa jak motyle – Wiersze Babci Zosi”

W dniu 26 kwietnia w sali kameralnej Kozienickiego Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach odbyła się uroczysta Gala Laureatów w ramach konkursu Recytatorskiego ,,Słowa jak motyle – Wiersze Babci Zosi”. Zofia Kucharska to doskonale wszystkim znana poetka ludowa, dla której pisanie wierszy podyktowane jest potrzebą jej wielkiego serca. Tematami dominującymi w poezji Babci Zosi jest wieś, codzienne życie jej mieszkańców, przyroda i ciężka praca. W jej utworach czuć zachwyt naturą i pięknem otaczającego świata. Wiersze Babci Zosi to prosta, ale niezwykle piękna twórczość, która trafia wprost do serca i sprawia, że niejednokrotnie łezka zakręci się w oku.
Na gali pojawiła się obchodząca tego dnia swoje 94 urodziny Babcia Zosia. Ze wzruszeniem i zachwytem wysłuchała prezentujących jej twórczość młodych artystów. Sama również, mimo sędziwego wieku zaprezentowała nam z pamięci kilka swoich wierszy. Na zakończenie gali przyszedł czas na wręczenie nagród, wspólne pamiątkowe zdjęcie, życzenia i zaśpiewanie ,,Sto lat” jubilatce.
Naszą szkołę na konkursie reprezentowali: Magdalena Gola z klasy 1a oraz Kacper Jaworski z klasy 3a. Naszym artystom gratulujemy wspaniałych występów i życzymy dalszych sukcesów.