Rozstrzygnięcie VIII edycji konkursu ,,Czy znasz swoją gminę?’’

W dniu 23.01.2020 w małej sali kameralnej Kozienickiego Centrum Kulturalno-Artystycznego odbyło się podsumowanie i ogłoszenie wyników VIII już edycji gminnego konkursu ,,Czy znasz swoją gminę?”.

W konkursie, którego główne założenia mają na celu poszerzanie wiedzy dotyczącej gminy Kozienice, rozwijanie zainteresowań historią naszej małej ojczyzny, a także budzenie uczuć patriotycznych i poczucia tożsamości ze środowiskiem lokalnym wzięło udział 132 uczestników. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele przedszkoli i oddziałów przedszkolnych oraz szkół podstawowych z terenu gminy Kozienice.  Konkurs podzielony był na kilka kategorii: praca plastyczna, praca multimedialna, praca literacka oraz test z kultury, historii i wiedzy z zakresu walorów turystycznych Kozienic i okolic. Przybyłych uczestników, ich opiekunów i nauczycieli przywitał Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach pan Tomasz Trela. Laureaci i wyróżnieni w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Urząd Miejski w Kozienicach. Jak co roku organizatorami konkursu była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II, Urząd Miejski oraz Punkt Konsultacyjny Doradców Metodycznych Mazowieckiego Samorządowego centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu działający przy PSP4.  Inicjatorkami tego przedsięwzięcia są panie Leokadia Cieślik oraz Anna Janowska. Podziękowania oraz gratulacje uczestnikom konkursu i nauczycielom złożyli: Sekretarz Gminy – pani Sylwia Wąsik, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Kozienickiej pan Lech Wiśniewski,  oraz przedstawiciel komisji konkursowej – prezes Kozienickiego Stowarzyszenia rekonstrukcji Historycznych Krzysztof Zając. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, życzymy owocnej pracy i sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.