Spotkania z przedstawicielami Policji w ramach projektu edukacyjnego „Jestem bezpieczny na drodze”

W dniach 27 i 28 marca 2023r. w naszej szkole przeprowadzone zostały spotkania z przedstawicielami Policji w ramach realizacji projektu edukacyjnego ,,Jestem bezpieczny na drodze”.
Na spotkania przybyli: mł.asp. Anna Kęska, sierż. Paulina Stanisławek z Wydziału Ruchu Drogowego, mł.asp. Adam Krawczak – asystent zespołu d/s Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii oraz sierż. szt. Adam Kolasa – dzielnicowy.
Każda klasa I – III miała swoje indywidualne spotkanie z policjantami. Główny cel, jaki przyświecał wszystkim spotkaniom z uczniami to kształtowanie i promowanie pozytywnych postaw w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przygotowanie uczniów do odpowiedzialnych zachowań w różnych sytuacjach. Podczas spotkań, uczniowie mieli okazję obejrzeć filmiki ze scenkami i porozmawiać o bezpieczeństwie . Policjanci omawiali zasady poruszania się po ulicy, chodniku, drogach. Podkreślali ważną rolę elementów odblaskowych w codziennym życiu, bezpiecznej jazdy na rowerze, zachowania bezpieczeństwa w samochodzie. Przypomnieli o prawidłowym i zasadnym korzystaniu z numeru alarmowego 112. Policjanci zwrócili również szczególną uwagę na bezpieczne korzystanie z zasobów internetu i telefonów komórkowych .Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniach, zadając pytania , jak również dzielili się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami.
Dziękujemy serdecznie pracownikom Policji za zaangażowanie się w nasz projekt!
Koordynatorami projektu są : Małgorzata Tokarczyk, Sylwia Bernaś i Agnieszka Klimas.