Uczniowie klasy 1a przystąpili do II Kampanii Kolejowe ABC

To druga edycja programu edukacyjnego z zakresu bezpieczeństwa na terenach kolejowych zainicjowana przez Urząd Transportu Kolejowego. Celem inicjatywy było uwrażliwienie dzieci i młodzieży oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców na zasady bezpieczeństwa obowiązujące na przejazdach kolejowych, dworcach, peronach i w pociągach oraz promowanie wzorców odpowiedzialnego zachowania się w pobliżu torów. W ramach kampanii uczniowie wzięli udział w konkursie „Kierunek – Bezpieczeństwo”! Stworzyli makietę przedstawiającą Peronowo, czyli miasteczko, w którym mieszka nosorożec Rogatek, bohater Kampanii Kolejowe ABC, wraz ze swoimi przyjaciółmi. Wykorzystali do tego dostępne materiały oraz klocki Lego z Laboratoria Przyszłości. Klasa 1a wraz z wychowawczynią Joanną Lenarczyk odebrali pamiątkowy dyplom oraz odblaskowe opaski.