ENEA W ŚWIECIE BAŚNI…

Uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach poświęcili swój wolny czas i energię, aby podzielić się z innymi tym, co mają najcenniejsze – uśmiechem i radością wspólnego przeżywania magicznego okresu świątecznego.
Członkowie szkolnego kółka teatralnego przygotowali i przedstawili „Królewnę Śnieżkę”, przeprowadzili quiz, a także… zorganizowali wizytę Świętego Mikołaja, który każdemu z wychowanków placówki wręczył upominek.

– Przedstawienie było śliczne, królewna piękna, a Mikołaj miał wielki worek z prezentami! – zachwycała się jedna z najmłodszych wychowanek placówki.
Gimnazjaliści długo planowali tę wizytę. Przy wsparciu nauczycieli, przygotowali dekoracje i muzykę, zadbali też o kostiumy i charakteryzację.
Akcję wsparł Tomasz Trela, dyrektor szkoły. – Cieszę się, że nasi uczniowie są zainteresowani taką formą pomagania innym. Kiedy usłyszałem, że padł pomysł przeprowadzenia mikołajkowej akcji w „Pandzie”, natychmiast go poparłem. Jest to dowód na wyjątkowość zarówno naszych uczniów, jak i nauczycieli.
Jako dowód wdzięczności za zorganizowanie grudniowego popołudnia, wychowankowie ośrodka wręczyli swoim  gościom własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne.
Program koordynowały nauczycielki Magdalena Cichowlas i Agnieszka Cieślakowska.

{gallery}images/pg1/2011-2012/mikolaj/Panda{/gallery}