Spotkanie z Policjantem

W dniu 22 marca uczniowie klasy 1b i 1c wybrali się na pieszą wycieczkę na Komisariat Policji w Kozienicach. Dzieci miały okazję dowiedzieć się,  na czym polega praca policjanta, jak wygląda jego mundur oraz jaki sprzęt jest potrzebny  podczas służby. Dzieci wykazały się doskonałą wiedzą i bezbłędnie odpowiadały na zadawane przez policjantów pytania. Nie zabrakło także wspólnych zdjęć. Prowadzący spotkanie policjanci  udzielili dzieciom kilka cennych wskazówek dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze i właściwych zachowań w domu. Policjanci podkreślali, jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych. Największą jednak atrakcją były samochody policyjne. Dzieci miały okazję wsiąść i obejrzeć radiowozy. Najwięcej radości wzbudzało włączanie sygnałów alarmowych. To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci.

Serdecznie dziękujemy.