Srebro i brąz w turnieju wiedzy pożarniczej

W dniu 14.03.2019 r. w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Kozienicach odbył się etap powiatowy XLII Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice, które przeszły poprzedni gminny etap: Aleksandra Sadowska 5a, Paulina Jastrzębska 5a, i Zuzanna Sygocka 3f. Po pierwszym etapie, jakim był test, do ścisłego finału nasze dziewczyny przeszły w komplecie. Przed komisją złożoną z oficerów Straży Pożarnej dziewczyny odpowiadały ustnie. Po ogłoszeniu wyników Paulina Jastrzębska w swojej grupie wiekowej zajęła II miejsce, natomiast Zuzanna Sygocka w kategorii gimnazjów zajęła III miejsce. W nagrodę uczennice dostały cenne nagrody, takie jak: piłki, plecaki i głośniki. Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Kozienicach, które wręczał wicestarosta Powiatu Kozienickiego Józef Grzegorz Małaśnicki. Młodzież naszej szkoły do konkursu przygotowywał Jacek Wochniak.