„Straż Pożarną Alarmuję, wiem co robić, nie panikuję…”

To główne hasło plakatu wykonanego przez klasę 4b w ramach konkursu kalendarzowego organizowanego przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej nt. „Jak zaalarmować Straż Pożarną” Celem konkursu jest zdobycie wiedzy przez dzieci i młodzież szkolną, jak prawidłowo zgłosić zdarzenie w sytuacji zagrożenia życia, zdrowia lub mienia.
W konkursie wzięli udział uczniowie klasy 4b wraz z wychowawcą p. A. Skibą (plakat zespołowy) oraz uczniowie klasy 4a wraz z p. Dorotą Kogut (prace indywidualne). Prace plastyczne zostały wykonana techniką kolażu. Zarówno podczas pracy indywidualnej jak i zespołowej wszyscy czwartoklasiści z pewnością zdobyli wiele informacji, tak aby w przyszłości wiedzieć, pod jaki numer zadzwonić, kiedy dzieje się coś złego oraz jak zareagować, gdy w niebezpieczeństwie znajduje się ktoś inny. To naprawdę ważne, aby mały człowiek, wiedział, jak się zachować w sytuacji zagrożenia oraz gdzie można otrzymać pomoc i jak o nią poprosić. Jak prawidłowo zachować się w sytuacji, kiedy niezbędna jest pomoc Straży Pożarnej z pewnością wiedzą już uczniowie klas 4a i 4b, czego dowiedli podczas tworzenia swoich prac.