XX Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych – Kamion 2018

UDANY DEBIUT MŁODYCH BIEGACZY Z PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 W KOZIENICACH W FINALE WOJEWÓDZKIM

27 kwietnia 2018r. w miejscowości Kamion (Powiat Sochaczewski) odbyło się oficjalne otwarcie XX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Głównym punktem imprezy były Finały Wojewódzkie w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Niezwykle podniosłym momentem było uroczyste odsłonięcie „Trasy Rekreacyjno – Biegowej im. Roberta Lewandowskiego” , na których Robert Lewandowski zdobywał najwyższe lokaty. Przecięcia wstęgi dokonała mama wybitnego sportowca Pani Iwona Lewandowska.
Na starcie dwunastu biegów stanęło około tysiąc dziewcząt i chłopców wyłonionych z eliminacji rejonowych. Każdy rejon reprezentowany był przez 12 zawodników/zawodniczek w każdym biegu (8 rejonów x 12 biegaczy – Płock, Siedlce, Radom, Sochaczew, Ostrołęka, Ciechanów, Legionowo, Warszawa ).
W poszczególnych kategoriach wiekowych zarówno dziewcząt jak i chłopców na starcie stanęło 96 zawodników/zawodniczek. Nie zabrakło również reprezentantów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Kozienicach, którzy debiutowali w tego typu imprezie. Wspaniale zaprezentowała się Natalia Kozioł (3a) na dystansie 1000 m na metę dobiegła jako 18 ( z 96 zawodniczek), a Gabriel Pierzchała ( 7c) na dystansie 1500 m ukończył bieg z 38 wynikiem ( z 96 zawodników ).