Stypendia Burmistrza Gminy Kozienice

Uroczyste spotkanie  z tegorocznymi stypendystami odbyło się 18 listopada w Urzędzie Stanu Cywilnego.  Z naszej szkoły wyróżnionych zostało 11 uczniów.  Za wysokie wyniki w nauce otrzymał je między innymi uczeń klasy III d Maciej Kutyła. W minionym roku szkolnym zajął on I miejsce w konkursie „Znane postacie powiatu kozienickiego”. Maciek uczestniczył również w przedsięwzięciu polegającym na opracowaniu publikacji zatytułowanej „Modlitwy Rodzin Szkół im. Jana Pawła II do błogosławionego Jana Pawła II”.

Drugą stypendystką, tym razem w dziedzinie sportu, została uczennica klasy III d Zuzanna Grześka. Do jej największych osiągnięć należy II miejsce Pucharu Polski w Akrobatyce Sportowej oraz VI miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Akrobatyce Sportowej.

Również Kinga Połeć – uczennica klasy III f – odebrała gratulacje za wysokie wyniki  w nauce. Angażuje się ona w życie szkoły oraz uczestniczy w wielu konkursach, zdobywając najwyższe lokaty. Do jej osiągnięć można zaliczyć: III miejsce w konkursie „Mistrz SUDOKU”, III miejsce w powiatowym konkursie „Łowcy baterii”, VIII w ogólnopolskim konkursie „Festyn Zdrowia”. Ponadto Kinga uczestniczyła w międzynarodowym projekcie eTwining.

Kamila Gogacz, Aleksandra Krawczyk i Piotr Szczypior z klasy II a otrzymali stypendia za wyniki w nauce oraz zajęcie I miejsca na etapie wojewódzkim w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno – Krajoznawczym. Cieszy nas bardzo fakt, iż wyróżniający się uczniowie szkół podstawowych zasiadają obecnie w ławkach naszego gimnazjum. I tak stypendium za osiągniecia w szkole podstawowej otrzymały: Diana Kuśmierczyk, Patrycja Gajda, Ania Turek, Maja Wójcik oraz Ewa Kuchciak. Uczennice te, poza wysokimi wynikami w nauce, zdobywały również najwyższe lokaty w licznych konkursach.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu naukowym, sportowym i artystycznym.

{gallery}images/pg1/2013-2014/stypendysci{/gallery}