II miejsce w konkursie profilaktycznym „Na rozdrożu”.

W II Przeglądzie Spektakli Profilaktycznych zatytułowanym „Na rozdrożu” wzięło udział siedem grup teatralnych (trzy ze szkół podstawowych i cztery z gimnazjów).
Wszystkich zgromadzonych w sali widowiskowej Kozienickiego Domu Kultury powitała dyrektor placówki pani Elwira Kozłowska i zaprosiła do obejrzenia inscenizacji przygotowanych przez uczniów. Tematem przewodnim tegorocznego przeglądu było hasło „Cena wyboru”. Zaprezentowane przedstawienia poruszały takie zagadnienia jak:

uzależnienie od alkoholu, papierosów, narkotyków oraz przypominały o konsekwencjach i zagrożeniach płynących z sięgania po różnego rodzaju używki. Uczestniczki koła teatralnego Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach (Natalia Chrząszcz, Paulina Kowalczyk, Izabela Narojczyk, Eliza Nować, Zuzanna Radziejewska, Wiktoria Rybak, Dominika Słowińska, Maja Wójcik uczennice klasy I e oraz Klaudia Hałdaś z klasy I d pod opieką pani Magdaleny Cichowlas i pani Agnieszki Cieślakowskiej) zaprezentowały spektakl pt. „Carpe diem”. Jury w składzie: Halina Koryńska – pracownik Kozienickiego Domu Kultury, Beata Krekora – pracownik Ośrodka Profilaktyki Uzależnień oraz Ilona Tarczyńska – starszy sierżant Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach przyznało uczestniczkom II miejsce w konkursie. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe dla szkoły, którą reprezentowali.

Dnia 4 grudnia 2013 roku spektakl pt. „Carpe diem” został zaprezentowany uczniom klas pierwszych i drugich Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Kozienicach.

{gallery}images/pg1/2013-2014/Konkursy/Na rozdrozu{/gallery}