Stypendia rozdane…

W roku 2021/2022 realizowana jest siódma edycja ,,Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka”. Wśród 632 uczniów, którzy otrzymali stypendium znalazła się uczennica klasy VII B Lena Wziątek. Program stypendialny realizowany jest przez Departament Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Celem projektu jest umożliwienie rozwoju edukacyjnego uczniom szczególnie uzdolnionym w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, matematyki i przedsiębiorczości. W ramach stypendium Lena realizuje Indywidualny Plan Rozwoju Edukacyjnego z zakresu języka angielskiego. Celem ogólnym IPEU jest rozwijanie pasji do nauki języka angielskiego oraz doskonalenie umiejętności skutecznego i swobodnego porozumiewania się. W kierunku osiągnięcia tych założeń IPEU przewiduje różnorodne działania min. uczestnictwo w dodatkowych zajęciach z języka angielskiego, czytanie anglojęzycznych czasopism i książek, oglądanie filmów i słuchanie audiobooków. Lena nie chce poprzestać tylko na rozwoju własnych umiejętności, ale zamierza również zachęcać swoich rówieśników do podzielenia jej pasji. W tym celu na początek postanowiła samodzielnie przygotować gazetkę do gabloty szkolnej na temat ,,Ciekawostki na temat krajów anglojęzycznych”. Z niecierpliwością czekamy na materiał, a Lenie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.