SUKCES NASZYCH SIATKAREK III miejsce w Finale Międzypowiatowym Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkoln

W turnieju wzięły udział 4 najlepsze drużyny wyłonione z rozgrywek powiatowych: Publiczne Gimnazjum w Siennie, Publiczne Gimnazjum w Kazanowie, Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Kozienicach oraz gospodynie Publiczne Gimnazjum Nr 13 w Radomiu. Dziewczęta z naszej szkoły pokonały koleżanki z Kazanowa 2:1, zwyciężyły z reprezentacją Publicznego Gimnazjum w Siennie 2:0. Przegrały jedynie z drużyną gospodarzy w tie-breaku 1:2. Zajmując II miejsce w turnieju awansowały do Finału Międzypowiatowego Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i znalazły się w gronie 4 najlepszych reprezentacji piłki siatkowej dziewcząt szkół gimnazjalnych Ziemi Radomskiej. Finał Międzypowiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej Ziemi Radomskiej odbył się 07.03.2014r. ponownie w Publicznym Gimnazjum Nr 13 w Radomiu. Stawką turnieju był awans do XVI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Stawiły się 4 najlepsze reprezentacje piłki siatkowej dziewcząt szkół gimnazjalnych Ziemi Radomskiej: Publiczne Gimnazjum w Pionkach, Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Kozienicach, Publiczne Gimnazjum Nr 3 w Radomiu oraz Publiczne Gimnazjum Nr 13 w Radomiu. Rozgrywki odbywały się systemem „ każdy z każdym”. Nasze siatkarki pierwszy mecz zagrały z koleżankami z Pionek ,pokonując rywalki 2:1. Następnym przeciwnikiem była reprezentacja Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Radomiu. Po trzysetowym wyrównanym meczu nasze zawodniczki przegrały 1:2. Ostatni mecz rozegrały z faworytkami turnieju, z drużyną gospodarzy -Publicznym Gimnazjum Nr 13 w Radomiu. Zmotywowane przystąpiły do pierwszego seta, zaskakując rywalki trudną zagrywką. Na tablicy punktów pokazał się wynik 6:1. Wypracowana przewaga punktowa zaowocowała zwycięstwem w pierwszym secie. W drugim – nasza drużyna musiała uznać wyższość koleżanek z Radomia. O zwycięstwie miał zadecydować po raz kolejny tie-break. Atut własnego boiska i głośny doping licznie zgromadzonych kibiców gospodarzy pomagał rywalkom. Mimo to nasza reprezentacja nie ustępowała koleżankom z Radomia. Po zaciętej i wyrównanej walce „punkt za punkt” drużyna Publicznego Gimnazjum Nr 13 w Radomiu zwyciężyła z reprezentacją Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Kozienicach w trzecim secie 15:13 i w całym meczu 2:1. Nasze siatkarki nie ustępowały umiejętnościami rywalkom, zabrakło „siatkarskiego szczęścia”. Ostatecznie reprezentacja piłki siatkowej dziewcząt Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Kozienicach osiągnęła niemały sukces, zajmując III miejsce w Finale Międzypowiatowym Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Reprezentacja Publicznego Gimnazjum Nr1 im. Jana Pawła II w Kozienicach zagrała w składzie: Anna Wiśniewska – kapitan (3F), Paula Jedynak (3F), Milena Kultys (3F), Patrycja Brudnicka (3A), Patrycja Dzik (2D), Magdalena Ochocka (1B), Patrycja Kręcisz (2A), Aleksandra Strzelczyk (3A), Ewa Wach (2B), Adrianna Maciąg (2A), Wiktoria Chmielewska (2B). Opiekunem drużyny była p. Iwona Świątkowska.
Gratulujemy siatkarkom i ich opiekunce. Wyniki końcowe

I miejsce – Publiczne Gimnazjum Nr 13 w Radomiu

II miejsce – Publiczne Gimnazjum Nr 3 w Radomiu

III miejsce – Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Kozienicach