Sukces naszych uczennic w turnieju wiedzy pożarniczej

Dnia 04.03.2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Kozienicach odbyła się XLII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom’’. Celem turnieju było popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem.
Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów:
Aleksandra Sadowska kl.5a
Paulina Jastrzębska kl.5a
Zuzanna Sygocka kl.3f
Jakub Włodarczyk kl.3a
Jakub Kordas kl.3b
Po dokonaniu oceny prac pisemnych do finału na pierwszym miejscu zakwalifikowała się Aleksandra Sadowska uzyskując największą liczbę punktów-20, Paulina Jastrzębska 17 punktów trzecie miejsce oraz Zuzanna Sygocka w swojej grupie wiekowej pierwsze miejsce z największą liczbą punktów-25.
W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:
Aleksandra Sadowska 1 miejsce
Zuzanna Sygocka 2 miejsce
Paulina Jastrzębska 3 miejsce
Wszystkie dziewczęta awansowały do następnego etapu powiatowego, które odbędą się w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach.
Nagrody ufundowane przez Gminę Kozienice wręczali Burmistrz Piotr Kozłowski , zastępca burmistrza Dorota Stępień i dyrektor PSP3 Krzysztof Ludwiczak.
Opiekunem zespołów był Jacek Wochniak
.