Sukces naszych uczniów w Turnieju Wiedzy Pożarniczej

10 marca 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 w Kozienicach odbył się XL Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom” na szczeblu Gminy. Nasze gimnazjum reprezentowały następujące uczennice: Małgorzata Jopek 2a, Aleksandra Król 2a, Zuzanna Sygocka 1f, Izabela Wołos 2c, Lena Grabska 1f.
Turniej składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Po dokonaniu oceny prac pisemnych do następnego etapu zakwalifikowały się 2 uczennice: Małgorzata Jopek oraz Zuzanna Sygocka.
Po zliczeniu punktów z części pisemnej i ustnej II miejsce zajęła Małgorzata Jopek, a III miejsce Zuzanna Sygocka.
W nagrodę uczennice otrzymały upominki, a były to plecaki szkolne , piłki sportowe oraz puchary. Jednocześnie awansowały do turnieju powiatowego, który odbył się na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach w dniu 15 marca 2017r.
Na tym etapie nasze uczennice rywalizowały z gimnazjami z Brzózy, Głowaczowa, Garbatki, Świerzy Górnych i PG Nr 2 w Kozienicach. W wyniku rozgrywek finałowych jury eliminacji powiatowych w składzie:
1. mł. bryg. Paweł Potucha- przewodniczący
2. st. kpt. Jacek Wejman-sekretarz
wyłoniło zwycięzcę, którą została uczennica naszego gimnazjum Małgorzata Jopek z kl. IIa, na II miejscu uplasował się Przemysław Machajek z ZSO w Brzózie, III miejsce zajęła Kinga Kłos z PG w Głowaczowie.
Małgosia będzie reprezentować naszą szkołę w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się pod koniec kwietnia.