Sukces naszych uczniów w Turnieju Wiedzy Pożarniczej

04.03.2016r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr3 w Kozienicach odbył się XXXIX Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom” na szczeblu Gminy. Nasze gimnazjum reprezentowały następujące uczennice: Wiktoria Rybak 3e, Dominika Słowińska 3e, Patrycja Wołos 3e, Małgorzata Jopek 1a, Aleksandra Król 1a.

Turniej składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Po dokonaniu oceny prac pisemnych do następnego etapu zakwalifikowały się 3 uczennice: Dominika Słowińska, która uzyskała największą liczbę punktów z testu -33pkt, na drugim miejscu uplasowała się Patrycja Wołos 31 pkt i na czwartej pozycji Małgorzata Jopek 27 pkt.

Po zliczeniu punktów z części pisemnej i ustnej I miejsce zajęła Małgorzata Jopek, II miejsce Dominika Słowińska, V miejsce Patrycja Wołos.

W nagrodę uczennice otrzymały upominki, takie jak: plecaki szkolne czy piłki sportowe, a gimnazjum nasze uhonorowano Pucharem. Jednocześnie awansowały do turnieju powiatowego, który odbędzie się na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach.

Młodzież naszej szkoły do konkursu przygotowywał Jacek Wochniak.