Sukces Tomka Worobca w Radomskich Zawodach Matematycznych

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 3a Tomasz Worobiec został finalistą Radomskich Zawodów Matematycznych i uzyskał jeden z najwyższych wyników. Sukces Tomka podkreśla fakt, że w tej kategorii wyłoniono tylko jednego laureata i czterech finalistów. Opiekunem Tomka jest pani Joanna Skirzyńska. Warto podkreślić, że poziom tegorocznych zawodów był bardzo wysoki.
Organizatorem Radomskich Zawodów Matematycznych jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu . Zawody są dwustopniowe – etap szkolny i powiatowy.
Do drugiego etapu kwalifikują się uczniowie, którzy uzyskali co najmniej 80% punktów możliwych do zdobycia w eliminacjach szkolnych w swojej kategorii. Z naszej szkoły do drugiego etapu zawodów zakwalifikowało się 5 gimnazjalistów i 1 uczeń szkoły podstawowej. 6 kwietnia 2019 r. w IV LO w Radomiu odbył się drugi etap , a uroczyste podsumowanie połączone z rozdaniem nagród miało miejsce 20 maja w Ośrodku Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu.
Gratulujemy Tomkowi i życzymy dalszych sukcesów.