Sukcesy naszych uczniów na Festiwalu kolęd i pastorałek

Dnia 24.01.2019r w Publicznej Szkole Podstawowej w Świerżach Górnych odbył się XV Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek. W kategorii wiekowej (uczniowie klas od 0 do III) naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas I: kl. I a – Hanna Ryczkowska, kl. I b – Hanna Baca, Wiktoria Bomba, Zofia Gazda, Wiktoria Grzegorczyk, Weronika Jastrzębska, Oliwier Smolarczyk, Aleksander Stritzel i Cezary Strzelczyk, kl. I c – Maja Grzesiak i Liliana Pakuła.
Na Festiwal przybyło wiele szkół i przedszkoli w różnych kategoriach wiekowych oraz indywidualnie z rodzicem (opiekunem).
Mimo dużej konkurencji nasi uczniowie z klasy I b „Wesołe Pierwszaki” wyśpiewały i zaprezentowały się bardzo dobrze i otrzymały I miejsce w swojej grupie wiekowej, natomiast uczennice z kl. I a i I c otrzymały wyróżnienie. Poprzez spotkanie z kolędą przedłużyliśmy bardzo piękny, świąteczny czas. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W konkursie sukces odnieśli także uczniowie klas starszych naszej szkoły. Uczennica klasy VIIa Natalia Wilczek zdobyła pierwszą nagrodę w swojej kategorii wiekowej. Ujęła członków jury przepięknym wykonaniem dwóch kolęd akompaniując sobie na gitarze. Ale to nie jedyne wyróżnienie dla Natalii. Wraz z zespołem w składzie: Joanna Cichowlas kl.VIIIa (skrzypce), Iga Smolarczyk kl.IIIPG (perkusja), Sandra Kocyk kl.IIIPG (flet poprzeczny), Mikołaj Lesiak kl. VIIa (trąbka, gitara basowa), Natan Wojnowski kl.VIIIa (saksofon altowy), Mateusz Domagała kl.VIIIa (trąbka) i Igor Nowakowski kl.VIIIa (saksofon altowy i tenorowy) zajęła w tej samej kategorii miejsce trzecie.
Opiekunami naszych uczniów byli : S.Bernaś , A.Subocz, A.Strzelczyk, A.Styczyńska i P.Nowak.