Światowe Dni Walki z Głodem

09 i 10.11.2016r. nasze gimnazjum czynnie włączyło się w działania w ramach Światowych Dni Walki z Głodem. Jak co roku odbyła się w naszym gimnazjum zbiórka pieniędzy, które pozyskano ze sprzedaży owoców dostarczonych przez uczniów naszej szkoły oraz ciast przygotowanych przez członków Szkolnego Koła PCK. Łącznie podczas akcji zebraliśmy 504 złote, pozyskane środki przekazaliśmy do Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Kozienicach. Przygotowując naszą akcję chcieliśmy zaznaczyć, że problem głodu i niedożywienia, z którym boryka się tak wielu ludzi na świecie i w naszym lokalnym środowisku, nie jest nam obojętny. Nasza akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i pracowników naszej szkoły. Uczniowie ze szkolnego Koła PCK, otwarci na pomoc innym, bardzo chętnie przygotowali pyszne ciasta i aktywnie pomagali przy ich sprzedaży na terenie naszej szkoły. Wszystkim, którzy wspierali naszą akcję serdecznie dziękujemy.