„Święto pieczonego ziemniaka – powitanie jesieni”

W sobotę 22 września 2018 roku w oddziałach przedszkolnych PSP 4 w Kozienicach odbyło się Pierwsze Spotkanie Integracyjne przedszkolaków i ich rodzin pt. „Święto pieczonego ziemniaka – powitanie jesieni”.
Na przybyłych gości czekały liczne atrakcje – w ramach zajęć wstępnych, tak na rozgrzewkę, robiliśmy wizytówki z imionami, ozdabialiśmy jesienne drzewo, pisaliśmy i rysowaliśmy to, co lubimy robić jesienią, wykonaliśmy pająka na jesiennej pajęczynie oraz tworzyliśmy proporczyki z odciskiem własnej dłoni, z których następnie został utworzony wspólny krąg symbolizujący jedną Rodzinę Przedszkolną.
Po powitaniu wszystkich przez Dyrektora p. Tomasza Trelę oraz cały zespół pracowników Przedszkola wspólnie odtańczyliśmy powitalny taniec jesienny „Kasztany” i podzieliliśmy się na 6 grup według kolorów wizytówek. I tu zaczęła się prawdziwa zabawa. Wszyscy, Mali i Duzi, wykonywaliśmy jesienne i ziemniaczane zadania- ozdabialiśmy szary papier pieczątkami z ziemniaka (i własnymi dłońmi ) tworząc jesienne obrusy, z kolorowych warzy i oczywiście ziemniaków robiliśmy „Jarzynowe ludki”, a żeby było nam jeszcze przyjemniej dwie grupy dzielenie siekły, kroiły i mieszały jesienno-ziemniaczane składniki tworząc pyszne sałatki. O ich walorach smakowych mogliśmy się wszyscy przekonać podczas wspólnego poczęstunku, który nastąpił zaraz po wykonaniu zadań w grupach.
Trzecia część naszego spotkania miała miejsce na szkolnej sali gimnastycznej (niestety jesień spłatała nam tego dnia figla i nie pozwoliła na zabawy na świeżym powietrzu ). Tu właśnie delektowaliśmy się pysznymi sałatkami, ziemniakami w mundurkach (ugotowanymi przez Nasze Panie Kucharki – bardzo Im dziękujemy) oraz wielkimi ilościami przyniesionych przez Rodziców i Przedszkolaków smakołyków – ciastami, ciastkami, owocami, cukierkami. Degustacje urozmaicaliśmy sobie rozmowami, zabawami ruchowymi (skoki w ziemniaczanych workach, slalom z ziemniakiem, ziemniaczane kręgle), co pozwoliło Nam wzajemnie się poznać. Taki był waśnie cel tego spotkania !
Dziękujemy Wszystkim za tak liczne przybycie i jednocześnie zapraszamy jeszcze szersze grono Przedszkolaków z Rodzinami na kolejne spotkania integracyjne. Do zobaczenia!

Więcej zdjęć na naszym profilu FB