„Sztuka na miarę prawdziwego teatru”

Dzień 13 grudnia, to dzień w którym dwie grupy teatralne z PSP nr 4 odniosły sukces. W CKA odbył się konkurs profilaktyczny „Na Rozdrożu” organizowany przez Ośrodek Profilaktyki Uzależnień w Kozienicach. Nasza szkoła zajęła I miejsce za spektakl „Woda i ogień – światło i mrok” w kategorii wiekowej klas V- VIII, zaś uczniowie klasy II zajęli III miejsce w kategorii wiekowej klas I- IV.

Grupie teatralnej „Pod Słońcem” udało się zrobić spektakl, w którym bardzo sprawnie i inteligentnie dyskutują na aktualne dla młodzieży tematy związane z szeroką pojętą profilaktyką uzależnień i przemocy rówieśniczej. Pojawiły się elementy tragedii antycznej, połączone z formami nowoczesnymi, stroje i maski, tajemnicza muzyka oraz ciekawe rekwizyty. Połączenie tak bogatej formy bardzo wymownej w przekazie i świetnej gry aktorskiej, wywarło ogromne wrażenie zarówno na jury jak i na zgromadzonej publiczności. Uczniowie PSP nr 4 pokazali, że na różne sposoby bawią się konwencjami teatralnymi. Młodsza grupa zaprezentowała się w pięknych, kolorowych strojach i również pokazała się z jak najlepszej strony. Występ drugoklasistów był bardzo emocjonujący. Dzieci sprawiły, że widz nie tylko się uśmiechał ale i nawiązywał współpracę z aktorami i został „wciągnięty” w całą sceniczną zabawę. To swoista interakcja aktorów i publiczności. Występ obydwu grup teatralnych to kawał przyzwoitego teatru. Zwycięzcom gratulujemy i czekamy na kolejne spektakle. Opiekunem klasy II była p. T. Kamionka, zaś opiekunami klas VB i VA p. D. Kogut, p. S. Kotlarek i p. A. Skiba.