TRÓJBÓJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

Dnia 25 maja 2019 r. na terenie obiektów sportowych przy Publicznej Szkole Podstawowej w Janikowie odbyła się rywalizacja dziewcząt i chłopców w trójboju lekkoatletycznym.  W zawodach wzięło udział ok. 80 –ciu uczniów reprezentujących 9 szkół: PSP nr 1 w Kozienicach, PSP nr 4 w Kozienicach, PSP nr 3 w Kozienicach, PSP w Rozniszewie, PSP w Głowaczowie, PSP w Ryczywole, PSP w Brzeźnicy, PSP w Nowej Wsi oraz gospodarz zawodów PSP w Janikowie. Naszą szkołę reprezentowało 17 uczniów z czwartych klas.
Sportowa rywalizacja odbywała się w trzech konkurencjach: bieg na dystansie 50m, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową. Uczniowie kozienickiej „czwórki” dali z siebie wszystko, ale tym razem musieli uznać wyższość kolegów z zaprzyjaźnionych szkół.