Uczniowie i nauczyciele z PSP4 świętowali dzisiaj Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF

Dzisiaj 20 listopada nasza szkoła brała udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa – 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.

Z tej okazji i my uczniowie i nasi nauczyciele ubraliśmy się dziś na niebiesko w ramach akcji UNICEF | GoBlue – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 2019. A dlaczego na niebiesko? Bo ten kolor jest symbolem UNICEF. Kolor niebieski wyraża zaangażowanie w obronę praw najmłodszych i jest symbolem Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

W ramach dzisiejszego święta wspólnie oglądaliśmy filmy, rozwiązywaliśmy quizy i dużo rozmawialiśmy o najważniejszych prawach dziecka, jakie są określone w Konwencji. Dzisiejszy dzień był okazją do przypomnienia, iż dzieci mają prawo do szczególnej troski i pomocy.