Raz na ludowo

W dniu 19 listopada 2019r. w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach odbył się XV Festiwal Tańców i Przyśpiewek Ludowych „Raz na ludowo”, organizowany przez Publiczne Przedszkole Nr 3  w Kozienicach. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy Delfinki: Hania Słyk, Julia Boryczka, Oliwia Mańturzyk, Kinga Waszczyk, Jaś Kutyła, Kacper Nastula oraz z grupy Motylki: Róża Karczewska, Hania Kargulewicz, Zosia Kosacka, Amelka Wójcik, Jerzy Sienkiewicz i Franek Kruszel. Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę „Lipka zielona” oraz wykonały taniec ludowy „Zasiali Górale”.

W konkursie wzięło udział  łącznie 9 zespołów z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych szkół podstawowych miasta i gminy Kozienice.

Na widowni zasiedli oprócz występujący dzieci, ich opiekunów i rodzin dyrektorzy placówek oświatowych oraz zaproszeni goście. Występy dzieci były nagradzane gromkimi brawami.

Gościnnie wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia w Kozienicach.

Festiwal zakończył się wręczeniem uczestnikom Festiwalu drobnych upominków i pamiątkowych Dyplomów.

Naszym małym artystom serdecznie gratulujemy. Dzieci do występu przygotowały nauczycielki Elżbieta Deszczka oraz Bernarda Dobrowolska.

Dzieci z oddziałów naszego przedszkola wystąpiły w strojach przygotowanych przez Panią Górniak, za co składamy bardzo serdeczne podziękowania.