Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Kozienicach ratują dzieci na świecie!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Kozienicach bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie z naszej placówki będą przygotowywać szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.
21 listopada 2018 rozpoczęliśmy pierwszy etap akcji. Sześcioro uczniów z klasy IIIA gimnazjum (Julia Strzelczyk, Oliwia Wasińska, Agata Wiraszka, Amelia Worobiec, Oliwia Woźniczka i Jakub Włodarczyk) przeprowadziło prezentację akcji wśród dzieci z klas pierwszych.
Uczniowie wyjaśnili dzieciom czym zajmuje się UNICEF i w jaki sposób pomaga dzieciom na całym świecie, budując szkoły, szczepiąc i niosąc natychmiastową pomoc w najbiedniejszych rejonach kuli ziemskiej. Głównym tematem spotkania było zdrowie. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogli przypomnieć sobie, dlaczego jest takie ważne i zaproponowali własne pomysły na utrzymanie zdrowia na co dzień. Dowiedzieli się także, czym są szczepionki i podyskutowali ze starszymi kolegami i koleżankami o swoich marzeniach. Obejrzeli kilka krótkich filmów oraz prezentacji tematycznych.
Dzisiejsze spotkanie było wstępem do akcji, podczas której dzieci będą miały możliwość wykonać laleczkę, którą przeznaczą na aukcję charytatywną. Już niedługo odbędzie się ona w naszej szkole. Taka szmaciana laleczka może uratować życie. Dzieci będą miały szansę pomóc najbardziej potrzebującym i jednocześnie czerpać z tego radość.
Opiekunami akcji są : Sebastian Kotlarek i Przemysław Nowak (koordynator Klubu Szkół UNICEF).