Uroczysta akademia z okazji rocznicy nadania Konstytucji 3 Maja

Konstytucja 3 Maja stanowi symbol odrodzenia i jedności narodowej. To dowód na to, że Polacy potrafią stworzyć silne, sprawnie działające i nowoczesne państwo. 233 lata temu – 3 maja 1791 roku – Sejm Czteroletni uchwalił ustawę rządową, zwaną później Konstytucją 3 Maja. Ustawa zasadnicza regulowała zasady funkcjonowania władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli Rzeczpospolitej Obojga Narodów. W naszej szkole rocznicę tę uczciliśmy, organizując w dniu 25 kwietnia akademię. Wszyscy uczestnicy uroczystości mogli wzbogacić swoją wiedzę historyczną dotyczącą tej niezwykle ważnej w naszych dziejach ustawy. Ta wyjątkowa lekcja historii przeplatana poezją, utworami muzycznymi oraz układem tanecznym skłoniła nas do refleksji nad tym, iż Ojczyzna jest naszym wspólnym dobrem, a Konstytucja 3 Maja była potwierdzeniem tej idei. Po występach artystycznych pan dyrektor Andrzej Suwała podziękował uczniom i nauczycielom, a widzowie nagrodzili artystów hucznymi brawami.
Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie uroczystości : Agnieszka Cieślakowska , Renata Kobylska, Magdalena Prygiel, Grażyna Kręcisz, chór- Renata Chmielewska, scenografia- Dorota Kogut, sekcja techniczna- Sebastian Kotlarek, zdjęcia- Przemysław Nowak.